Prezent na święta dla taty

Już niebawem święta a co za tym idzie czas poszukiwań świątecznych prezentów. Zapewne większość osób zastanawia się jaki prezent na święta dla taty kupić online. Najbardziej uniwersalnym prezentem będzie ciekawa książka na długie wieczory, które będą chwilą relaksu dla taty. Wystarczy znać ulubiony gatunek taty, a wybór książki stanie się dużo prostszy.

Kryminał

Kryminał, czyli ostatnio jeden z popularniejszych gatunków literackich. Znaczna większość wybiera tych popularniejszych autorów. Do najpopularniejszych polskich autorów należą: Wojciech Chmielarz, Remigiusz Mróz, czy też Katarzyna Bonda. Oprócz tych popularnych autorów jest też masa takich, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę pisarską. Najpopularniejszymi zagranicznymi autorami kryminałów są: Camilla Läckberg, Jo Nesbø, czy Harlan Coben.

Horror oraz Thriller

Horror oraz Thriller jest to gatunek dla osób, które lubią się bać. Zdecydowana większość ojców wybiera właśnie ten gatunek. Jeżeli już mówimy o horrorze jedynym i niezaprzeczalnym mistrzem grozy jest Stephen King. Każdy słyszał, chociażby o jednej książce tego autora, a na swoim koncie ma ich sporo. Książką, która sprawi tacie radość z pewnością może być “IT”,”Lśnienie”,”Bastion”, czy wiele innych tytułów. Wszystko zależy od tego, co może mu się spodobać. Również i do tego gatunku możemy zaliczyć np. Harlana Cobena i wielu innych równie wybitnych pisarzy.

Fantasy

Fantasy, czyli gatunek dla wielbicieli magii i magicznych stworzeń. Z racji tego, że zazwyczaj książki fantasy są wielotomowe polecane są wytrwałym czytelnikom. Jeśli chodzi o autorów najpopularniejszym autorem najpopularniejszej serii książek fantasy jest Andrzej Sapkowski, który napisał serię książek “Wiedźmin”. Książka, której nie trzeba nikomu przedstawiać, a mimo to spodoba się każdemu. Kolejnym autorem książek fantasy, lecz tym razem zagranicznym jest J. R. R. Tolkien, który napisał serię “Władca Pierścieni”.

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć wybór odpowiedniej książki dla taty wcale nie należy do najtrudniejszych. Wystarczy, że znamy jego ulubiony gatunek literacki. Oczywiście nie tylko wyżej wymienione gatunki odpowiadają naszym ojcom, lecz te kilka jest właśnie przez nich wybierane. Na rynku literackim znajdziemy ogrom książek a co za tym idzie każdy znajdzie idealną lekturę na prezent.